ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ର ୨୧ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପୀଡିତ, ତତମଧ୍ୟରୁ ୧୪ ଜଣଙ୍କ ସଂକ୍ରମଣର କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଯାଇନଥିଲା |

0
138
Source: News18
Article Top

ମୁମ୍ବାଇ: ମୁମ୍ବାଇର INS Angre ରେ ଅତି କମରେ 21 ଜଣ ଭାରତୀୟ ନ ନୌସେନା ର କର୍ମଚାରୀ କୋଭିଡ -19 ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଶୀର୍ଷ ସାମରିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଦ୍ବେଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। INS Angre ହେଉଛି ଏକ ଉପକୂଳ ଭିତ୍ତିକ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ନାଭାଲ୍ କମାଣ୍ଡର ସମର୍ଥନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବିଭାଗ |

ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, 21 ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 20 ଜଣ ନାବିକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର କୋଲାବାସ୍ଥିତ ନାଭାଲ ସେନା ହସ୍ପିଟାଲ INHS Asvini ରେ କ୍ୱାରାଣ୍ଟିଂନ ରଖାଯାଇଛି |ନାବିକମାନେ INS Angre ରେ ସମାନ ଆବାସିକ ବ୍ଲକ ରେ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବା ନୌସେନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ନୌସେନା ସେନାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁମ୍ବାଇର ନୌସେନା ପରିସର ମଧ୍ୟରେ COVID-19 ପାଇଁ ସମୁଦାୟ 21 ସେବାୟତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ଏହି ସଂଖ୍ୟାରେ INS Angre ର 20 ନାବିକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।”

ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର କୌଣସି ଜାହାଜ ଏବଂ ବୁଡ଼ା ଜାହାଜରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ହେବାର କୌଣସି ମାମଲା ନାହିଁ। COVID-19 ପାଇଁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ସାମରିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିବା ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଘଟଣା | ଭାରତୀୟ ସେନାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଠଟି ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି।

ସେନା ମୁଖ୍ୟ 19 ଏପ୍ରିଲରେ ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି “ଭଲ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ, କିନ୍ତୁ ଖରାପ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ” କହିଥିଲେ। ଏହି COVID-19 ବିସ୍ତାରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ, ନୌସେନା ବେସ ଏବଂ ବାୟୁସେନା ଷ୍ଟେସନକୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ସାମାଜିକ ସମାବେଶ, ଭ୍ରମଣ, ପତ୍ର ଏବଂ ସମ୍ମିଳନୀ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି |


ଏକ ସମୟରେ 20 ଜଣ ନୌସେନାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଉଭୟ ଆମେରିକା ଏବଂ ଫରାସୀ ନୌସେନାର ସେମାନଙ୍କ ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ବିସ୍ଫୋରଣର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here