3 ଏପ୍ରିଲ ସନ୍ଧ୍ୟା ଠାରୁ ଓଡିଶାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା 48 ଘଣ୍ଟା ଲକଡାଉନ୍ ଆଜି ଶେଷ ହେବ

0
219
Article Top

3 ଏପ୍ରିଲ ସନ୍ଧ୍ୟା ଠାରୁ ଓଡିଶାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା 48 ଘଣ୍ଟା ଲକଡାଉନ୍ ଆଜି ଶେଷ ହେବ | ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଏବଂ ସହଯୋଗରେ ଏହା ଏକ ସଫଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା ଏବଂ ଏହାକୁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆଗକୁ ନେବାକୁ ପଡିବ |

ରାତି 8 ଟା ପରେ ବଜାର ଖୋଲାଯିବ | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି | ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟରଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ସମାବେଶର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷମତା ଦିଆଯାଇଛି | ଏହି ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସରକାର ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପରସ୍ପର ସହିତ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଏହି ମହାମାରୀ ପାଇଁ କୌଣସି ଏକ ହଟ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ମିଳିନାହିଁ |ବଜାରକୁ ଯିବାବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ 80 ପ୍ରତିଶତ ମାମଲା ସାମାଜିକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ତେଣୁ ପ୍ରଦୂଷଣକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ବଜାୟ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ |

ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ନେତାମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି ଯେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ମାଧ୍ୟମ ଦ୍ବାରା ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରିବା ପାଇଁ |

ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଅନୁରୋଧ ଅନୁଯାୟୀ 9 ଟା ସମୟରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି |ଯେ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ସୁଇଚ୍ ଏବଂ ଘର ଉପକରଣକୁ ବନ୍ଦ ନକରିବାକୁ ଏହା ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here