କରୋନାଭାଇରସ୍ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ସାତ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରା ଯାଇଛି I

0
324
OdiaNew360, Odisha News,Hand Cuffs
Source:newindianexpress
Article Top

ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ COVID-19 ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର କରି ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଅତି କମରେ ସାତ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ରାଉରକେଲାରେ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସାଇଟ୍ ପୋଲିସ୍ ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁରେସିହି ମୋହଲା ଅଞ୍ଚଳର ନାସିମ ଅଖତରଙ୍କୁ ସୋମବାର ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ମିଥ୍ୟା ବାର୍ତ୍ତା ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ଦିନ ପୋଲିସ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଆସିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ 400 ହିନ୍ଦୁ ଭକ୍ତ ବୈଷ୍ଣୋଦେବୀ ମନ୍ଦିରରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 145 ଜଣ କରୋନାଭାଇରସରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ନାସିମଙ୍କୁ ଖୋଜି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ଧାର୍ମିକ ଭିତ୍ତିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା, ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ କ୍ରୋଧିତ କରିବା, ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ ଶାନ୍ତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବା ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ଅପବ୍ୟବହାର କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ରବିବାର ଦିନ ରେଙ୍ଗାଲି ଗାଁର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେବରାଜ ବେହେରା ଫେସବୁକରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଗାଁର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ନିଜେ ରିପୋର୍ଟ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ସତ୍ୟତା ଯାଞ୍ଚ କଲା, ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ସେପରି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ସୋମବାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା।

ସେହିଭଳି ମାଲକାନଗିରିରେ ପୋଡିଆ ପୋଲିସ ରବିବାର ଦିନ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସୌହାର୍ଦ୍ୟ ଭଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଏକ ଫେସବୁକ୍ ପେଜ୍ ‘କରୋନା ଜିହାଦ୍’ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଥିରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ପୋଷ୍ଟ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। ଏସପି ଋଷିକେଶ ଷିକେଶ ଡି ଖିଲାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ। ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ରବିବାର ଦିନ କେଉଁଝର ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଭଦ୍ରକର ପ୍ରଥମ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ବିଷୟରେ ସେମାନେ ଏକ ଟିଭି ଦଖଲ ସଂପାଦନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ whatsapp ଗ୍ରୁପରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଯେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କେଉଁଝର ଜିଲ୍ଲାର ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏହା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​ଯେଉଁମାନେ ପୋଲିସ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ନଜରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହି ଚ୍ୟାନେଲରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲା ​​ଯାହା ଦ୍ୱାରା କେଉଁଝର ସହରର ମାନସ କୁମାର ମହନ୍ତ, ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ଘାନା, ତ୍ରିଲୋଚନ ବାରିକ ଏବଂ ଜିତୁ ପ୍ରଧାନ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here