ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାରେ 18 ଜଣ କୋଭିଡ -19 ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଭୂତାଣୁରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

0
292
Source: India Today
Article Top

24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବାଣୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଓଡିଶାରେ କୋଭିଡ -19 ପଜିଟିଭ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା। ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଟି ମାମଲା ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ମୋଟ 46 କରୋନାଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କୋଲକାତାକୁ ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ସହ ଜାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଜାଫରପୁରର ଜଣେ 61 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ସରକାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ସେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଚାରୋଟି ନମୁନା କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝାରପଡାର ଜଣେ 50 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ରୋଗୀ 42, ଏପ୍ରିଲ 6 ରେ କରୋନାଭାଇରସରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା 72 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ସମସ୍ତ ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଓଡିଶାରେ 18 ଟି କୋଭିଡ -19 ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଭୂତାଣୁରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଆଜି ସକାଳେ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପୃଥିବୀର ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚଟି କୋଭିଡ -19 ସକରାତ୍ମକ ମାମଲାର ଖବର ଆସିଛି। ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ପରିସଂଖ୍ୟାନ ସମତଳ ହୋଇ ତଳକୁ ଖସୁଛି, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ସଙ୍କେତ ଅଟେ।

ସିଏମ୍ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଗ୍ରାଫର ସ୍ତର ଏବଂ ଏହାର ତଳକୁ ଖସିବା ପାଇଁ ଦାୟୀ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି

ଏହି ସମୟରେ,କୌଣସି କୋଭିଡ -19 ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଶୀଘ୍ର ନିରାକରଣ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ (ବିଏମସି) ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀର ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here